1. 1. 2016

kdo jsem...
vítejte na bloGu Trojtečka (…).
Je to můj druhý bloG. Založila jsem ho proto, že byla chuť začít znovu, jinak… možná lépe, možná ne, ale každopádně začít!

Proč Trojtečka?

Nevím :) když po mně chtěl zatím nepojmenovaný bloG zadat název, nic mě nenapadlo, tak jsem naťukala tři tečky s tím, že to později nějak změním. A už to zůstalo.


Co lze čekat od mých článků o knihách?

Ano, zcela záměrně nepíšu "recenzí". Zaprvé to dnes už příšerně zneužívané a týrané slovo téměř nesnáším a zadruhé žádné recenze nepíšu (jako ostatně naprostá většina "recenzentů"). V článcích píšu o mých dojmech a pocitech, které jsem z knihy měla. O tom, co mě zaujalo, naštvalo, co jsem si zamilovala a o myšlenkách, které mě při čtení napadly. Je to osobní a zaujaté - to přiznávám. Ale pokud by mě kniha nezaujala a nepřinesla mi něco osobního, proč bych měla ztrácet tolik času při psaní článku? A čas psaní článku se u mě počítá na hodiny.
Ano, tolik času. Krátké články a insta-posty nedělám. Nechápejte mě špatně - rozumím tomu, proč dneska lidi nechtějí číst delší věci. Ale já zase nechci psát krátké :) Pokud toho mohu o příběhu říci tak málo, že mi stačí pět vět, nejspíš ve mě nenechal tolik, aby mi to za to stálo.

Kdo teda jsem?

Toto bude snad nejtěžší text, co jsem kdy napsala, protože vůbec nevím, co o sobě říct. Tak nějak počítám s tím, že mě, vážený čtenáři, poznáš z článků na bloGu.

Do kategorie dívek už se, vzhledem k věku, neřadím :) ale nedá se říct, že by mě to mrzelo. Jsem blíženec, takže není divu, že mám potřebu a ráda se vyjadřuji  psaním, ať už bloGu nebo jiných záležitostí. Dalo by se tedy říct, že bloG je to, co mě baví a o všem, co mě baví – knihy, to především. Občas nějaká ta výstava nebo přednáška, sem tam zážitky z cest nebo z lezení. Případně věci, které mi jen tak táhnou hlavou. Do budoucna nevylučuji i další témata. Podle toho, kam se zrovna vrhne moje přelétavá mysl, která se těžko brání novým informacím a zájmům.


spolupracuji s…

stálá spolupráce - Nakladatelský dům Grada

příležitostné spolupráce - nakladatelství Jota, nakladatelství Epocha

Příležitostné spolupráce probíhají většinou tak, že si napíšu o knihu v recenzním konkurzu. Už se mi ale i stalo, že mi knihu nabídl sám autor. 
Spolupracím se nebráním. Pokud  se vám líbí, jak o knihách píšu a chcete se mnou spolupracovat, napište mi.

kontakt…

k zastižení jsem na facebookových stránkách bloGu: zde. 


seznam článků o přečtených knihách…

zajímá vás některý z mých starších článků o knihách nebo pátráte po nějaké určité? Seznam všech uveřejněných článků o knihách, které jsem přečetla a něco o nich napsala, najdete zde.


Na závěr bych chtěla požádat, abyste žádný z mých textů a ani jejich části nekopírovali bez uvedení zdroje. Dalo mi práci je napsat a ráda bych, aby moje myšlenky zůstaly "mým vlastnictvím" přes to, že jsou uveřejněné na internetu. Děkuji za respektování této žádosti.

Děkuji všem za návštěvu a pravidelným čtenářům za jejich přízeň.

Nikolaoss


3 komentáře:

Christie řekl(a)...

Máš hezký blog, plno knížek mě inspirovalo k vánočním dárkům, ale chtěla byc se zeptat, zda má nějký významný důvod tvé velké G ve slovech bloG... Objevují se ti tady a úplně me nenapadá důvod :)

Nikolaoss řekl(a)...

Děkuji :) Doufám, že dárky udělaly radost.
S tím Géčkem na konci... ono to vlastně žádný důvod nemá. Já to i vyslovuju s "velkým G" na konci, jako že řeknu, že jdu psát na blo-G, to G jakoby zvlášť a důrazně, tak jsem to tak začala i psát. Je to blbost :D je mi to jasný, ale jiný důvod to opravdu nemá.

Frog řekl(a)...

Nu, Blogspot patri Googlu, takze... :D