3. 11. 2012

Zavržený


... není anděl jako anděl ...


Autor: Becca Fitzpatrick
Rok vydání: 2010
Nakladatel: Egmont


Anotace:
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“


Můj komentář:
  
Původně očekávaná pohádka o padlých andělech s mírně romantickou zápletkou – vzatá do rukou po dočtení poslední Hry o trůny jako relax – mě nakonec velice mile překvapila.

Začala jsem číst v podvečer a děj se postupně tak rozjel, že jsem skončila o čtvrt na jednu v noci a to jen proto, že bych si musela podložit oči špejlema, jak jsem byla ospalá :).

Běžný model tj. holka celkem obyč, dobře vychovaná, slušná a s dobrým prospěchem a kluk atraktivní až nehorázně přitažlivý, vzbuzující pocit „nebezpečí“ a sebevědomý až hrůza, byl i tady. Pochopitelně Ona Ho nesnášela :) jak taky jinak :).
Toto byla ovšem jediná věc, která mi přišla úsměvná a „šablonovitá“ (tedy vyskytující se ve větším počtu knížek tohoto typu).

Ono mě to totiž už v první kapitole dostalo. Příběh byl tak napínavý, že opravdu znemožnil odložit knížku. Nakonec jen spánek a brzké vstávání do práce bylo příčinou toho, že jsem ji dočetla až nadvakrát :). Být víkend, dám ji celou. Hlavní hrdiny jsem si oba oblíbila a autorce věřila každé slovo – i když jedinou věc ne: Patch přece nemohl být tak špatný, jak se zdálo!
Závěr byl takový růžově romantický, ale to se dá odpustit. Trocha romantiky byla příjemná a nikterak přehnaná.

Nechci psát nic více, aby případní čtenáři nepřišli o ten zážitek odhalování všech tajemství příběhu :).
Takže pět hvězd a jděte do toho :).

A nezapomeňte: ne vše, co je milé a hodné, musí být nutně dobré! Ani když se jedná o anděla …

Žádné komentáře: