22. 4. 2015

Nestydaté plavky


Autor: C.D. Payne
Rok vydání: 2015
Nakladatel: Jota
Anotace:

Colm Moran má všechno, co by si jen mohl přát: je mladý, pohledný a pochází z bohaté rodiny. Právě ukončil studium na Yale a chystá se rozjet závratnou kariéru hollywoodského producenta nezávislých filmů, ve kterých by zářila jeho krásná přítelkyně, nadějná adeptka herecké profese. Schází jen maličkost – přesvědčit otce, aby mu poskytl počáteční investici. Bohužel pan Moran starší má na věc jiný názor. Chce, aby se Colm přesunul kamsi na západní pobřeží, kde má po zesnulém strýčkovi převzít nepříliš prosperující firmu na výrobu plavek pro prostorově výraznější ženy. Pokud prokáže, že má opravdu podnikatelské buňky, je otec ochoten investici do filmařské budoucnosti svého syna ještě zvážit. A tak se Colm zčistajasna ocitne v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc, s týdenním platem, který by mu dřív nestačil ani na večeři. Ještě že tu aspoň není nouze o pohledné dívky. Nebo že by jich bylo až trochu moc?
Vraťte se spolu s ním do roku 1957, kdy hezká děvčata ještě věřila na počestnost a prťavé bikiny dokázaly vyvolat na pláži pozdvižení!


Můj názor:


Vítejte v Ukiahu v roce 1957!
Právě tam se totiž odehrává děj knihy Nestydaté plavky a aby to bylo ještě zajímavější, poznáme zde i rodiče Trenta Prestona a Sheeni Saundersové (Mládí v hajzlu).
Hlavním hrdinou knihy je Colm Moran – flákač z bohaté rodiny, který právě dokončil Yale a jediné co umí je rozmlátit každé auto a utrácet taťkovy prachy. Tento nanicdobrý kluk má sen – stát se producentem filmů v Hollywoodu. Jenže jeho tatík odmítá tuto kratochvíli sponzorovat, dokud synek nedokáže, že je schopen vést firmu a nepadnout ke dnu jako balvan. A tím se dostáváme konečně do Ukiahu. V tomto zapadákově totiž sídlí firma Decentní dáma s.r.o. jejíž majitel, Colmův strýc právě příhodně zemřel a dal tak Colmovi možnost dokázat, co v něm vězí. Decentní dáma vyrábí plavky pro dámy se štědrými křivkami, které potřebují i na pláži ukrýt své postavy do hektarů látky. A není to zrovna prosperující živnost…
Colm tedy dorazí do Ukiahu.
Jeho příjezd značně rozčeří hladinu stojatých ukiažských vztahových vod. Neprovdané dámy zahajují hon na svobodného, hezkého a poměrně zámožného (snad v budoucnu) muže. Některé ovšem v duchu hesla: Lepší vrabec v hrsti … 
Ve hře jsou čtyři dámy: Betty, která sice není v Ukiahu ale jedná se o Colmovu New Yorskou skorosnoubenku. Jean, Colmova hospodyně v domě jeho stýčka, kde je po svém příjezdu ubytován. Juanita, jeho rande na slepo a vnučka jedné ze švadlen z Decentní dámy a konečně Norma, návrhářka plavek. Ženské jsou všechny tak trochu mrchy a jdou si za svým cílem hlava nehlava, i když každá volí malinko jinou taktiku. Nakonec se ale ukáže, že Colm není jediným kohoutkem na smetišti a začíná kolotoč paynovsky typických zamotaných vztahů mezi postavami. Hlavní hrdina totiž, jak sám říká, nedokáže říci ženám „ne“.
Colmova počáteční nechuť k tomu cokoliv dělat a touha rychle – nejlépe do dvou týdnů – z Ukiahu vypadnout se časem změní na opravdový zájem a snahu něco dokázat. Zapojí se aktivně do „byznysu“ a vsadí na vlastní nestydatou kolekci bikin…


Pokud jste si v Mládí v hajzlu oblíbili twispovské hlášky, těšte se na ně. Jsou i tu. Zpočátku sice na tolik humorných průpovídek nenarazíte, ale později se některým docela s chutí zasmějete. Kniha mě bavila, i přes to, že nebyla tak plná šílených a neuvěřitelných situací jako Mládí v hajzlu. 
C.D.Payne opět dokázal, že svému řemeslu rozumí a vytvořil čtivý román s pěkným příběhem - on prostě nikdy nezklame :).

Děkuji tímto Palmknihám za poskytnutý recenzní výtisk. To, že byla v nabídce tato kniha mi udělalo obrovskou radost :). Pro ty co ještě nečetli - knihu do čtečky můžete pořídit zde.Žádné komentáře: