25. 12. 2010

Zell am See - Kaprun


Týden po Jeseníkách přišla řada na pořádnou „dovolenou“. Užila jsem si tři báječné dny v regionu Zell am See – Kaprun, přesněji řečeno v oblasti Saalbach.

První den se nám moc nepodařilo počasí, byla mlha, sněžilo, sjezdovka samá boule. Ale zas na druhou stranu byla spousta čerstvého sněhu. Jezdili jsme z vrcholu Zwölferkogel v 1984 mnm.

Musím teda přiznat, že první den mi dal v celku zabrat, horší viditelnost a hluboký sníh nejsou asi pro mě tou nejlepší kombinací. Hluboký sníh je celkem fajn do chvíle, než člověk zapadne až po nos a musí se nějak vyhrabat ze závějí na nohy, ale zas je to úplně jiný zážitek a rozhodně stojí za to.Druhý den jsme změnili vrchol, tentokrát jsme jezdili na Kohlmaiskopf 1704mnm – tam byla moc pěkná červená. Potom jsme zkusili i černou na Schattbergu 2023 mnm – ta mě tedy nijak moc neuchvátila, i když horní část byla hezká.

Večer pak přišel luxusní odpočinek v lázních a v sauně.

Poslední den se konečně udělalo krásné počasí a užili jsme si i sluníčka opět na červené na Kohlmaiskopf.

Celkově shrnuto – báječné hory, moc příjemná společnost – podařil se opravdu dobrý výlet. Určitě se sem ještě někdy ráda vrátím.Žádné komentáře: